Видео: Ристиќ продолжува со гол серијата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Видео: Ристиќ продолжува со гол серијата

Стевица Ристиќ продолжува со својата гол серија во дресот на корејскиот Сувон. Македонскиот интернационалец, кој не се најде на списокот на Џон Тошак за престојните квалификациски натпревари со Русија и Андора, е најзаслужниот за пласманот на неговиот тим во финалето од Купот на Јужна Кореја најавувајќи го големиот пресврт при победата од 3:2 во полуфиналниот дуел против екипата на Улсан.

И покрај тоа што Улсан имаше убедливо водство од 2:0, во финишот од второто полувреме Сувон успеа да израмни за потоа во продолжението да стигне и до третиот гол за пласман во големото финале. Ристиќ го постигна првиот гол за Сувон.

 

Во финалето Стевица Ристиќ ќе се сретне со екипата на Сеогнам во чии редови настапува Македонецот, Саша Огненовски кој исто така беше стрелец на гол во полуфиналниот триумф од 3:0 против екипата на Поханг Стилерс.

 

Голот на Стевица Ристиќ е на временскиот простор: 2:50… 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.