ВИДЕО: Двата „проектили“ на Хамбарџумјан - вредни за паметење! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ВИДЕО: Двата „проектили“ на Хамбарџумјан – вредни за паметење!

ВИДЕО: Двата „проектили“ на Хамбарџумјан – вредни за паметење!

Вардар без поголеми проблеми славеше со 3-1 против Академија Пандев во заостанатиот натпревар од 17. коло во ПМФЛ попладнево на „Филип Втори“.

Тоа што дефинитивно ќе остане за паметење од овој натпревар се двата „проектили“ на Хофханес Хамбарџумјан од 25 метри. Сето тоа дополнето и со голот на Дејан Блажевски за 1-0, за повеќе од заслужен триумф на „црвено-црните“…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.