Венгер го пријави Дени Илиев во составот на Арсенал за Премиер - лигата! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Венгер го пријави Дени Илиев во составот на Арсенал за Премиер – лигата!

Венгер го пријави Дени Илиев во составот на Арсенал за Премиер – лигата!

Англискиот премиерлигаш Арсенал го пријави македонскиот репрезентативен голман Дени Илиев во составот со кој ќе се натпреварува во Премиер – лигата оваа сезона. Менаџерот Арсен Венгер одлучи да го вклучи Илиев на списокот на својот тим, а го изостави Санти Казорла, кој долг период се мачи со повреда и нема да се опорави најмалку до јануари.

deni iliev - premier

Во составот на „топчиите“ се вклучени и Алексис Санчез и Месут Озил, главните ѕвезди за кои низ текот на летниот преоден рок се шпекулираше дека ќе го напуштат „Емирати“. Сепак, иако и двајцата влегуваат во последната година од договорите со клубот, Арсенал реши да ги задржи и да не ги продава.

Дени Илиев во моментот заедно со репрезентацијата на Македонија се наоѓа во Хаифа, во пресрет на утрешниот квалификациски натпревар против Израел во циклусот за СП 2018 во Русија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.