Вардар го скокна Шкупи, продолжува на два фронта (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Вардар го скокна Шкупи, продолжува на два фронта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар го скокна Шкупи, продолжува на два фронта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар го продолжува походот во Купот на Македонија. Избраниците на Чедомир Јаневски го совладаа Шкупи со 0-2 на стадионот во Ѓорче Петров и закажаа четвртфинална пресметка со Шкендија во ова натпреварување. Николов и Максимов ја тресеа мрежата на тимот од Чаир и ја ефектуираа доминацијата што „црвено-црните“ ја имаа во текот на целиот натпревар.

По исцрпувачката полусезона, во која вардарци играа на три фронта, напролет ги очекува атака на двојната круна, а и во двете натпреварувања на патот им стои токму Шкендија…


IMG_4411
IMG_4407
IMG_4461
IMG_4463
IMG_4471
IMG_4491
IMG_4509
IMG_4609
fk skupii-fk vardar 17.12 (3)
fk skupii-fk vardar 17.12 (2)
fk skupii-fk vardar 17.12 (1)
fk skupii-fk vardar 17.12 (4)
fk skupii-fk vardar 17.12 (5)
fk skupii-fk vardar 17.12 (1)
fk skupii-fk vardar 17.12 (2)
fk skupii-fk vardar 17.12 (3)
fk skupii-fk vardar 17.12 (8)
fk skupii-fk vardar 17.12 (9)
fk skupii-fk vardar 17.12 (10)
fk skupii-fk vardar 17.12 (11)
fk skupii-fk vardar 17.12 (14)
fk skupii-fk vardar 17.12 (13)
fk skupii-fk vardar 17.12 (12)
fk skupii-fk vardar 17.12 (6)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.