Циндриќ најдобар ракометар на Хрватска за 2017 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Циндриќ најдобар ракометар на Хрватска за 2017

Циндриќ најдобар ракометар на Хрватска за 2017

Ракометарот на Вардар, Лука Циндриќ, е избран за најдобра ракометар во Хрватска за 2017 година во изборот на Хрватскиот ракометен сојуз и спортскиот весник „Спортске Новости“.

Во изборот на најдобрите пет ракометари на Хрватска, дури тројца беа од Вардар. Лука Циндриќ победи со 72 гласа пред Иван Чупиќ кој доби 45 гласа и Игор Карачиќ како третопласиран со 21 бод.

Лука Циндриќ и Арпад Штербик се и меѓу номинираните во изборот за најдобар ракометар во Европа за 2017 година.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.