Темелковски со Работник го победи Пролет - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Темелковски со Работник го победи Пролет

Темелковски со Работник го победи Пролет

Ракометарите на Еурофарм Работник на домашен терен го победија Тинекс Пролет со 26-22 (13-11) и му се реваншираа за поразот во Скопје во првиот дуел. Воедно, ова беше и прв натпревари на тренерот на Еурофарм Работник, Илија Темелковски против својот поранешен клуб.

За Еурофарм Работник ова е шеста победа со која го обезбедија второто место на табелата на полусезоната, зад вториот битолски претставник, Пелистер на лидерската позиција.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.