Со роденденска забава одбележан јубилејот „5 години ЕКИПА“ (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Со роденденска забава одбележан јубилејот „5 години ЕКИПА“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со роденденска забава одбележан јубилејот „5 години ЕКИПА“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Иако нашиот роденден го одбележуваме на 8. септември, со Денот на независноста на Македонија, ЕКИПА синоќа во ресторанот „Еври Деј“ во Скопје со роденденска забава за сите наши спортски пријатели, деловни партнери и блиски соработници го одбележа петгодишниот јубилеј.

Само мало потсетување за сето она што досега беше наша препознатливост на домашниот медиумски простор, и насоки за она што може во иднина да се очекува од ЕКИПА, „сервираме“ за гостите на прославата во ресторанот „Еври Деј“…

А, од бројните лица со кои долги години соработува нашиот медиум, забавата ја збогатија и првите луѓе на Ракометната и Фудбалската федерација на Македонија, Живко Мукаетов и Илчо Ѓорѓиоски, претставници од Кошаркарската федерација на Македонија но и поранешниот прв човек на КФМ, Зоре Темелковски, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасевски, генералниот секретар на Сојузот на спортови на Македонија, Борче Боев, селекторот на младата фудбалска репрезентација на Македонија, Благоја Милевски, поранешните наши фудбалски селектори Ѓоко Хаџиевски и Мирсад Јонуз, директорот на СЕХА регионалната лига, Хрватот Синиша Остојиќ, златниот македонски олимпиец Шабан Трстена, вардаровата легенда Кочо Димитровски, поранешниот финансиер на Вардар, Слободан Брацо Вујчиќ, најтрофејниот македонски кошаркарски тренер, Марин Докузовски, фудбалскиот стратег Жикица Тасевски, бројни домашни наши спортски работници, тренери и спортисти меѓу кои Филип Милошевски, Филип Поповски, Саша Ќириќ, Марјан Начевски, Драган Начевски, Примислав Димовски, Тодор Гечевски, Стевче Алушовски, Емил Рајковиќ, Видоја Секуловски, Срѓан Станковиќ, Горан Ѓоргоноски, Драган Томовски, поранешните македонски репрезентативци Ѓорѓи Христов, Срѓан Захариевски, Виктор Треневски, Никола Ѓошевски…, најдобрите македонски ракометни судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, светскиот кик-бокс шампион Димитар Ѓорѓиев, каратистката Наташа Илиевска, ракометните репрезентативци Филип Талевски, Филип Кузмановски, голем број претставници од домашните фудбалски, ракометни и кошаркарски клубови… Но, и голем број деловни партнери на ЕКИПА, маркетинг агенции и наши бројни пријатели и колеги од медиумскиот простор…

ЕКИПА сите овие изминати години соработува и со голем број домашни спортски имиња, но и од регионот, кои поради објективната неможност да присуствуваат на одбележувањето на петгодишниот јубилеј, преку видео пораки испратија порака за ЕКИПА и за сите наши спортски пријатели…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.