Славен Билиќ на клупата на Стоук!? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Славен Билиќ на клупата на Стоук!?

Славен Билиќ на клупата на Стоук!?

Најдолговечниот менаџер во Премиер лигата, зад Арсен Венгер, синоќа доби отказ по бламажата против четвртолигашот Ковентри во ФА Купот. Марк Хјуз веднаш доби отказ од клупата на Стоук, а англиските медиуми пренесуваат дека речиси сигурно него ќе го наследи хрватскиот стратег Славен Билиќ.

Билиќ пред крајот на минатата година доби отказ во Вест Хем, па сега е главен кандидат за преземање на клупата на Стоук кој, и покрај одличниот играчки кадар, е на очајното 18. место во Премиер лигата.

Покрај Билиќ, кандидат за нов менаџер на Стоук е и легендата на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.