Шкупи го промовираше Љамчевски, пред доаѓање и Амир Билали - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шкупи го промовираше Љамчевски, пред доаѓање и Амир Билали

Шкупи го промовираше Љамчевски, пред доаѓање и Амир Билали

Шкупи и официјално денеска го промовираше Благоја Љамчевски како прво засилување за пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига.

Претседателот на Шкупи, Омер Буњаки официјално го потпиша договорот со 30-годишниот Љамчевски кој треба да биде големо засилување за тимот оваа година. Љамчевски зад себе има три шампионски титули и три титули во Купот на Македонија.

„Ова е само прво засилување во овој преоден рок. Сакаме да донесеме и други искусни фудбалери кои квалитетно ќе го засилат тимот. Секако не сакаме да брзаме со потписите, планот е да се изгради максимално конкурентен тим за прволигашки настап. На вистинскиот пат сме, па продолжуваме во ист ритам“ – истакна Буњаку по денешното потпишување на договорот со Љамчевски кој на подготовките на тимот треба да се приклучи од среда.

Ljamcevski so Bunjaku

А, според последните информации Шкупи е на добар пат да го ангажира и досегашниот дефанзивец на Работнички, Амир Билали кој треба да биде замена за Седат Бериша кој, пак, ја продолжи кариерата во албанскиот прволигаш Влазнија. Тимот од Чаир претходно го напушти и Фисник Зука кој потпиша за албанскиот Фљамуртари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.