Шкупи е новиот футсал шампион на Македонија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шкупи е новиот футсал шампион на Македонија

Шкупи е новиот футсал шампион на Македонија

Екипата на Шкупи е новиот футсал шампион на Македонија откако во последното коло од шампионатот во директен дуел за титулата одигра без победник (3-3) против составот на Велес.

На крајот Шкупи со 68 бода ја освои шампионската круна, пред Велес кој првенството го заврши со 65 бода.

Ова е прва титула за тимот од Чаир, кој денеска трофејот ќе го прослави на стадионот во Чаир, заедно со навивачите, непосредно пред првенствениот натпревар меѓу Шкупи и Брегалница кој почнува од 16:30 часот.

За Шкупи и Велес сезонава останува уште една пресметка за трофеј, во финалето во Купот на Македонија кое ќе се игра на 28. мај во Струмица.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.