Се најде „маж“ да го издрибла Нејмар (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Се најде „маж“ да го издрибла Нејмар (ВИДЕО)

Се најде „маж“ да го издрибла Нејмар (ВИДЕО)

Фудбалерите на Пари Сен Жермен одлетаа за Катар, каде ќе се подготвуваат за вториот дел од сезоната. Аспирациите се големи, двојна круна во Франција и атака на Лигата на шампионите. А во Катар, дури и Нејмар беше „издриблан“. Се обиде да се надмудрува со еден сладоледџија, но наиде на тежок противник…Во меѓувреме, Верати учеше да јава камили…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.