Роналдо има нова девојка поубава од Ирина Шајк! (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Роналдо има нова девојка поубава од Ирина Шајк! (ФОТО)

Роналдо има нова девојка поубава од Ирина Шајк! (ФОТО)

За Кристијано Роналдо е вообичаено секогаш да биде во друштво со познати светски убавици. Најнов хит на интернет е фотографијата на која фудбалерот на Реал Мадрид е во друштво со германската манекенка Ана Кристина Шварц.

Германката со својот атрактивен изглед ја засенува дури и Ирина Шајк, најубавата во плејадата блиски пријателки на португалскиот фудбалер. Таа важи за една од најубавите манекенки во светот, а со заедничката фотографија со Роналдо уште повеќе го привлеќе го привлекува вниманието.

Роналдо и Ана Кристина Шварц заедно снимале реклама во Њујорк, а штом се појави нивната заедничка фотографија на Инстаграм, јавноста веднаш се „посомнева“ дека се работи за нова љубов на славниот фудбалер.

„Еден обичен ден со Роналдо“ – напиша германската манекенка под нивната заедничка фотографија.

ana ronaldo

ama6 ana1 ana4 ana2 ana8

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.