Ракометарите ќе имаат поддршка во Плзен: „Фалангата“ од Виена доаѓа да ги бодри - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ракометарите ќе имаат поддршка во Плзен: „Фалангата“ од Виена доаѓа да ги бодри

Ракометарите ќе имаат поддршка во Плзен: „Фалангата“ од Виена доаѓа да ги бодри

Македонските ракометари денеска (14.25 часот) играат значаен меч од квалификациите против Чешка, а македонската „фаланга“ нема да ги остави сами. Повторно ќе им даде поддршка на Кире Лазаров и на соиграчите во обидот да се совлада Чешка на гостински терен.

Околу стотина Македонци од Виена и околината веќе тргнаа на пат кон Плзен и се очекува да бидат во салата пред почетокот на натпреварот.

„Секогаш и секаде за Македонија“, порачуваат македонските фанови, кои испратија фотографии до нашата редакција од патувањето кон чешкиот град Плзен.

falanga viena 2

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.