Пандев повторно поврзуван со Наполи - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Пандев повторно поврзуван со Наполи

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев повторно се поврзува со трансфер во калчолигашот Наполи.

И покрај категоричните деманти кои стигнуваат од Пандев околу неговото евентуално заминување од „Џузепе Меаца“, италијанските медиуми упорно најавуваат дека Интер веќе го договорил заминувањето на македонскиот репрезентативец во Наполи во обидот, пак, во своите редови да го доведе напаѓачот на „наполитанците“, Лавеци.

 

Претходно Горан Пандев одби трансфер во Џенова, најавувајќи дека сака и оваа сезона сиот свој квалитет да го докаже во дресот на „нераѕурите“.

„И претходно истакнав дека не планирам заминување од Интер. Верувам дека низ новата сезона ќе се изборам за стандардно место во првиот тим. Ова ќе биде моја сезона“ – вели Пандев. 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.