Пандев: Наполи е ново искушение за мене - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Пандев: Наполи е ново искушение за мене

Пандев: Наполи е ново искушение за мене

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев во претстојната сезона како позајмен фудбалер од Интер ќе игра во дресот на Наполи. Иако во текот на целото лето инсистираше да остане на „Џузепе Меаца“, сепак на крајот мораше да попушти и да ја прифати поканата на тренерот на Наполи, Валтер Мацари.

 

„Не сакав да го напуштам Интер, но Наполи за мене
ќе биде едно големо искуство и ново искушение. Ќе настапувам во Лигата на
шампионите и ќе се обидам да му помогнам на клубот со моите игри“
– изјави
Пандев за „Кориере дело спорт“.

 

Италијанските медиуми шпекулираат дека во спротивен правец
во наредните денови ќе замине Езекиел Лавеци, првиот напаѓач на Наполи, кој би
требало да направи трансфер во Интер. Токму затоа, тренерот Валтер Мацари
инсистираше да го има Пандев во својот тим за 
престојната сезона во Серија А и во Лигата на шампионите.     

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.