Обид за убиство на атрактивната српска кошаркарка Милица Дабовиќ!? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Обид за убиство на атрактивната српска кошаркарка Милица Дабовиќ!?

Обид за убиство на атрактивната српска кошаркарка Милица Дабовиќ!?

Атрактивната српска кошаркарка Милица Дабовиќ била претепена синоќа. Како што пренесува српскиот „Курир“, 35-годишната кошаркарка била нападната и претепана од поранешното момче, Хрватот Шиме Шиклиќ Симон, кој се обидел и да ја убие. Мотивот за нападот е љубомора, откако двајцата само пред неколку денови ја прекинале долгогодишната врска.

„Милица има телесни повреди, но и очигледни подливи во пределот на вратот, затоа што Симон се обидел да ја задави. Сепак, успеала да се отргне, и потоа инцидентот да го пријави во полиција“ – пренесува „Курир“.

milica-dabovic-mondo-stefan-stojanovic-25

По пријавата во полиција, веднаш е активирана потрага по него, но се уште нема информации дали е приведен.

milica DabovicСимон и претходно во минатото бил приведуван во полиција поради насилство, и учество во физички пресметки.

Милица Дабовиќ е една од најпознатите српски кошаркарки. Професионалната кариера ја заврши на крајот од минатата сезона, заокружувајќи бројни успеси и во клупската и во репрезентативната кариера.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.