Ново реми на Шкендија на подготовките - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ново реми на Шкендија на подготовките

Ново реми на Шкендија на подготовките

Шкендија и на вториот натпревар од летните подготовки одигра нерешено, овојпат ремизирајќи 1-1 против Интер Запрешич.

Тетовскиот клуб беше подобар противник во поголемиот дел од мечот, а голот за израмнување го прими пред самиот финиш, откако тренерот Ќатип Османи претходно ги повлече од игра речиси сите првотимци. Бесарт Ибраими беше стрелец на водечкиот гол за Шкендија на стартот од второто полувреме, пред противникот од Хрватска да израмни во 84. минута.

Претходно, Шкендија одигра 1-1 против австрискиот нисколигаш Бад Радкерсбург, а теетовци во следниот контролен меч ќе ги одмерат силите со Марибор.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.