Новиот Роналдо доаѓа од Јапонија...Млад „крал“ со неверојатна вештина - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Новиот Роналдо доаѓа од Јапонија…Млад „крал“ со неверојатна вештина

Кристијано Роналдо има свој наследник во „кралскиот клуб“. Тоа е младиот десетгодишен Јапонец Такухиро Накаи, кој има неверојатна фудбалска техника, а поради своите напредни способности игра во категорија на три години повозрасни фудбалери. На мечот против големиот ривал Барселона, Такухиро Накаи демонстрираше фантастични дриблинзи…


Пред три години, откако дознале за вештините на младиот Такухиро Накаи, раководните луѓе на Реал Мадрид го поканиле во својата фудбалска академија. Еве како Накаи ги дриблаше неговите сонародници…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.