„Мотори.мк“ со хумана акција прослави 10 години од своето постоење (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Мотори.мк“ со хумана акција прослави 10 години од своето постоење (ФОТО)

„Мотори.мк“ со хумана акција прослави 10 години од своето постоење (ФОТО)

Изминатиов викенд мото порталот „www.motori.com.mk“ прослави 10 години свое постоење со хуманитарна акција во која се собираа средства за набавка на протеза за моторциклистот Ивица од Куманово, кој пред два месеца остана без едната нога, во сообраќајна несреќа при судир на мотор и џип.

И топлото време во Скопје не ги поколеба моторџиите кои во голем број дојдоа на хуманиот настан.

motori 2

Повеќе од 200 моторџии од Скопје, Куманово, Свети Николе, Велес, Прилеп, Битола, Радовиш, Македонски Брод, Кичево па дури и од Србија учествуваа во акцијата во која се собраа повеќе од 1000 евра за Ивица.

motori 3

Моторџиите повторно покажаа дека се хумани луѓе, а сопственикот на ресторанот „Калабалак“ даде своја донација. Придонесе во хуманата акција имаа и вработените во Калабалак кои се откажаа од дневниците донирајќи ги за Ивица!

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.