Малер за Блокотехна: Мелори го повреди коленото - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Малер за Блокотехна: Мелори го повреди коленото

Малер за Блокотехна: Мелори го повреди коленото

Македонскиот кошаркарски прволигаш Блокотехна остана без услугите на плејмејкерот Мајкл Мелори. Тој заработи сериозна повреда на коленото и за него оваа сезона е завршена, па раководството на клубот ќе треба да најде соодветна замена во пресрет на продолжението од шампионатот во Првата лига.

Мелори одигра одлично во првиот дел од сезоната, па оттаму неговата повреда е и сериозен проблем за стручниот штаб на Блокотехна. Ова е втор малер за клубот, со оглед дека претходно на плејмејкерската позиција се повреди Андреј Цветковски, а токму како негова замена беше доведен Мајкл Мелори. Сега повторно ќе биде потребно ново решение.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.