Македонска планинарка паднала од карпа на Олимп, состојбата е сериозна - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Македонска планинарка паднала од карпа на Олимп, состојбата е сериозна

Македонска планинарка паднала од карпа на Олимп, состојбата е сериозна

Македонска планинарка се бори за живот во Грција, откако се здобила со сериозни повреди по падот од карпа на планината Олимп. Таа планинарела со уште двајца колеги, и паднала од литица на 2.800 метри надморска височина, информираат грчките медиуми, по што со хеликоптер е пренесена во болницата во Лариса.

Според информациите од грчките спасувачки тимови, здравствената состојба на повредената македонска планинарка е многу сериозна.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.