Љуљ: Ќе се вратам уште посилен во 2018 година - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Љуљ: Ќе се вратам уште посилен во 2018 година

Љуљ: Ќе се вратам уште посилен во 2018 година

Најдобриот кошаркар на Реал Мадрид, Серхио Љуљ, го пропушти вториот дел од 2017 година поради сериозна повреда на коленото, но вели дека ќе се врати уште посилен на паркетот во следната 2018 година. Тој на подготовките за Евробаскет ги скина лигаментите на коленото и напорно работи за да се врати во ритам.

„Оваа 2017 година беше тешка за мене. Заработив сериозна повреда, која ме оддалечи од терените. Но, секогаш ќе научите нешто ново, дури и при повреда, како да се однесувате и што да правите за да се вратите побрзо на паркетот. Возбуден сум и го чекам денот кога повторно ќе заиграм кошарка. Ќе бидам посилен од претходно, убеден сум во тоа“, порача Серхио Љуљ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.