Ливерпул се интересира за Кевин Стротман - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ливерпул се интересира за Кевин Стротман

Ливерпул се интересира за Кевин Стротман

Англискиот премиерлигаш Ливерпул е заинтересиран за холандскиот интернационалец Кевин Стротман од редовите на Рома. По продажбата на Фелипе Кутињо, менаџерот Јирген Клоп и раководството на „црвените“ сега се во потрага по нови засилувања кои би можеле да пристигнат на „Енфилд роуд“ оваа зима.

Стротман појави незадоволство од последните резултати на Рома, во Италија го поврзуваат и со можен трансфер во Јувентус, но добра понуда од Ливерпул секако би можела да ги смени неговите приоритети. Тој има договор со Рома до 2022 година, но се очекува клубот да не му прави проблеми при евентуално заминување, доколку добие понуда од околу 35 милиони евра.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.