Ливерпул ќе ги враќа парите на оние кои купиле дресови од Кутињо - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ливерпул ќе ги враќа парите на оние кои купиле дресови од Кутињо

Ливерпул ќе ги враќа парите на оние кои купиле дресови од Кутињо

Ливерпул одлично ќе заработи од продажбата на Филипе Кутињо во Барселона, но „црвените“ планираат да потрошат ел од овие пари за покривање на трошоците на сите оние навивачи кои сезонава потрошиле пари за да купат дрес на Бразилецот. Имено, управата на Ливерпул донесе одлука за рефундација на сите оние фанови со дресовите на Кутињо, давајќи им ваучери за да си одберат нов дрес од овој клуб.

Околностите под кои си замина Кутињо беа такви за ние како клуб да не можеме поинаку да реагираме. Разбираме дека некои навивачи ќе бидат разочарани бидејќи неодамна купиле негов дрес, па решивме на секој што ќе го врати дресот во нашите официјални фан-шопови веднаш да му издадеме ваучер од 50 фунти, сума доволна за да земе нов дрес со име по избор“ – објавија од Ливерпул.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.