Легенди на трибините: И тие се Работнички (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Легенди на трибините: И тие се Работнички (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Легенди на трибините: И тие се Работнички (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Работнички прославува 70 години од своето постоење, а раководството на клубот не ги заборави сите оние кои оставија своја трага низ историјата на најтрофејниот македонски кошаркарски колектив.

Во ложата зад еден од кошевите во СЦ „Борис Трајковски“ можат да се забележат бројни поранешни кошаркари на Работнички, почнувајќи од неповторливиот стратег Лазар Лечиќ, заедно со Александар Књазев и Стерули Андоновски, легендарниот Благоја Георгиевски Буштур, до екс-капитените Ѓорѓе Војновиќ, Јорданчо Давитков, Дејан Јовановски и многу други….

Работнички без сите нив не би бил она што е денес.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.