Кутињо дојде на „Камп Ноу“, а кој сака да го купи - да донесе 400 милиони евра! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Кутињо дојде на „Камп Ноу“, а кој сака да го купи – да донесе 400 милиони евра!

Кутињо дојде на „Камп Ноу“, а кој сака да го купи – да донесе 400 милиони евра!

Бразилецот Фелипе Кутињо го оствари вториот најголем трансфер во историјата на фудбалот. Барселона за него плати 160 милиони евра, а веднаш доби клаузула вредна 400 милиони евра доколку сака предвреме да замине од „Камп Ноу“.

Кутињо потпиша на 5,5 години, а многу брзо ќе следи и неговата официјална презентација во каталонскиот клуб.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.