Кочаман ги разреши дилемите: Елмас ни е потребен, ќе игра за Фенербахче во пролетниот дел! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Кочаман ги разреши дилемите: Елмас ни е потребен, ќе игра за Фенербахче во пролетниот дел!

Кочаман ги разреши дилемите: Елмас ни е потребен, ќе игра за Фенербахче во пролетниот дел!

Тренерот на Фенербахче, Ајкут Кочаман конечно ги разреши дилемите околу идниот статус на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас кој на почетокот од оваа година официјално е регистриран за турскиот гигант.

Во интервју за официјалната клупска интернет страница Кочаман потврди дека Елмас ќе биде еден од 14 странци кои Фенербахче ќе ги пријави за настап во пролетниот дел од шампионатот.

„Ние може да регистрираме 14 странци на кои со сигурност ќе сметаме во вториот дел од сезоната. А, еден од нив со сигурност е Елиф Елмас затоа што му е потребен на тимот“ – изјави Кочаман.

Првиот натпревар оваа година Фенербахче го игра на 20. јануари против Гезтепе, кога и може да се слуи дебито на 18-годишниот Елиф Елмас за тимот од Истанбул.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.