Клучен кошаркар го напушти Гостивар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Клучен кошаркар го напушти Гостивар

Клучен кошаркар го напушти Гостивар

Александар Тодоровиќ е првиот кошаркар што си заминува од редовите на Гостивар на стартот од оваа година, откако српскиот интернационалец реши да го напушти клубот и да се врати во татковината, потпишувајќи договор со Динамик.

Српскиот центар важеше за еден од најдобрите кошаркари на Гостивар во досегашниот дел од сезоната, наметнувајќи се како еден од лидерите на тимот на Марјан Србиновски. Сепак, по добиената понуда од белградскиот клуб тој реши да ја напушти Македонија и потпиша со Динамик, екипа на чија клупа се наоѓа екс-тренерот на Партизан, Мута Николиќ.

Останува да се види дали Тодоровиќ ќе биде единствениот кошаркар што ќе си замине од таборот на Гостивар, но и кој играч Србиновски ќе го одбере за негова замена, со оглед на фактот дека како резервна опција во моментов го има само Кирил Павловски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.