Јамаха го ’скрши мразот’: Промовиран мотоциклот за новата сезона - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Јамаха го ’скрши мразот’: Промовиран мотоциклот за новата сезона

Јамаха го ’скрши мразот’: Промовиран мотоциклот за новата сезона

Јамаха е првиот тим од кралската класа на мотоциклизмот кој ја промовира машината за новата сезона.  Изгледот на мотоциклот е речиси идентичен како и на тој од минатата сеона, само со поинтензивни бои. Валентино Роси уште една година ќе вози со бројот „46“ додека Маверик Вињалес одлучи да го адржи бројот 25 кој минатата сезона го носеше на машината на Сузуки.

Младиот Шпанец засега одлично се снаоѓа во улогата како тимски колега на Роси бележејќи одлични резултати на предсезонските тестирања.

„По тестирањата во Валенсија и во Малезија бев многу среќен бидејќи се чувствував дека со машината сме навистина на иста страна. Целиот тим е премногу вобуден и едвај го чекаме стартот на новата сезона. Денес го промовиравме новиот мотоцикл и би сакал уште денес да можев да го возам. Мотивиран сум и подготвен да дадам сè од себе“ – истакна Вињалес на промоцијата на мотоцикл.

jamaha 2017_

 

jamaha 2017

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.