Шок за Јуве: Дибала се повреди, со солзи напуштајќи го мечот против Каљари - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шок за Јуве: Дибала се повреди, со солзи напуштајќи го мечот против Каљари

Шок за Јуве: Дибала се повреди, со солзи напуштајќи го мечот против Каљари

По 60 минути игра Јувентус има 0-0 на гостувањето против Каљари во 20. коло од Серија А. Но, вистински шок за „Старата дама“ е повредата на еден од најдобрите фудбалери, Пауло Дибала.

Дибала заработи повреда на мускулот во 50. минута од средбата по што принудно мораше да биде заменет со Даглас Коста. Фудбалерот на Јувентус во солзи го напушти натпреварот. Дополнително, во текот на утрешниот ден се очекуваат прецизни информации за тежината на повредата и должината на евентуалната пауза за напаѓачот на тимот од Торино.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.