Хрватот Јунаковиќ - ново име во Охрид - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Хрватот Јунаковиќ – ново име во Охрид

Хрватот Јунаковиќ – ново име во Охрид

Раководството на Охрид реши да ги засили редовите со уште еден кошаркар, ангажирајќи го хрватскиот интернационалец Мартин Јунаковиќ.

Станува збор за 23-годишен кошаркар (186 сантиметри, 88 килограми), кој во младинските категории им настапувано за Цедевита и Цибона, а во првиот дел од сезонава беше дел од тимот на Загреб.

Поранешниот младински репрезентативец на Хрватска би можел да дебитира во дресот на Охрид веќе в четврток, на дуелот со Борац Чачак во втората АБА-лига, доколку охриѓани во меѓувреме ја комплетираат документацијата за негова регистрација за настап во регионалното натпреварување.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.