ФФМ: Шестмесечна суспензија за Ѓорески - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФФМ: Шестмесечна суспензија за Ѓорески

Дисциплинската комисија на ФФМ го казни Сашо Ѓорески, фудбалерот на прилепскиот прволигаш 11 Октомври, со шест месеци суспензија поради груба игра со која му скршил ногата на играчот  на Силекс, Ѓорѓи Марков. Тој добил скршеница на двете потколеници и бил опериран во Ургентниот центар од д-р Виктор Камиловски. Операцијата е успешна, а на Марков му преостанува да помине долг рехабилитациски процес пред да се врати на фудбалските терени.

Сашо Ѓорески доби директен црвен картон за својот старт над Ѓорѓи Марков, на натпреварот против Силекс што 11 Октомври го загуби со 1-3.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.