Бернардески донесе три бода за Јувентус... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Бернардески донесе три бода за Јувентус… (видео)

Бернардески донесе три бода за Јувентус… (видео)

Јувентус ја продолжува битката за врвот на табелата во Серија А благодарение на минималниот триумф од 0-1 на гостувањето против Каљари во 20. коло.

„Старата дама“ до победата дојде благодарение на погодокот на Федерико Бернардески во 74. минута од средбата.


По овие три бода, Јуве со 50 бода е на втората позиција, еден помалку од водечкиот Наполи. На третото место е Интер со 42 бода.

За Јувентус негативно од пресметката со Каљари е сигурно повредата на Паоло Дибала кој мораше да ја напушти играта во 50. минута од средбата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.