Анжи го бара Немања Видиќ! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Анжи го бара Немања Видиќ!

Рускиот фудбалски клуб Анжи по доведувањето на Самуел Ето, ќе се обиде да направи уште еден спектакуларен трансфер. Богатиот сопственик, рускиот олигарх Селејман Каримов, сака да го купи капитенот на Манчестер јунајтед, Немања Видиќ.

 

Шпанскиот „Ас“ пренесува дека клубот од Махачкала е подготвен да ги удвои примањата на српскиот репрезентативец кој е врзан со Манчестер јунајтед со договор до 2014 година. Цената на Видиќ во овој момент изнесува 37 милиони евра и навистина ќе треба Анжи да понуди огромно богатство за сер Алекс Фергусон да се одлучи да го продаде својот најдобар дефанзивец, особено што истекуваат последните денови од преодниот рок во Европа.

 

Видиќ има играно во Русија, и тоа три години во редовите на Спартак Москва, од каде во 2006 година се пресели во Манчестер. Во меѓувреме, Анжи се засили и со голманот на Динамо Москва, Владимир Габулов.       

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.