Антиќ го пропушта мечот со Црвена звезда - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Антиќ го пропушта мечот со Црвена звезда

Антиќ го пропушта мечот со Црвена звезда

Перо Антиќ продолжува со рехабилитацијата по незгодната повреда на мускулот, а македонскиот интернационалец не е „фит“ за да може да настапи на утрешниот натпревар од Евролигата против својот поранешен клуб Црвена звезда. Тренерот Жељко Обрадовиќ се надеваше дека Македонецот ќе може да се рехабилитира навреме за да настапи најмалку десетина минути против „црвено-белите“, но последните лекарски прегледи покажаа дека сепак ќе треба да мине уште малку време за Антиќ да го има својот камбек на терените.

Перо Антиќ и Костас Слукас продолжуваат да работат под посебен режим. Тие нема да можат да настапат на претстојниот натпревар против Црвена звезда“ – беше објавено денеска на официјалната веб-страница на Фенербахче.

Македонскиот интернационалец се повреди за време на натпреварот со Цедевита одигран кон крајот на јануари. Иако првичните прогнози беа дека тој ќе отсуствува три седмици, веќе е јасно дека рехабилитацијата се одвива побавно од очекувањата, па Антиќ се уште не му е на располагање на тренерот Обрадовиќ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.