ЖРК Вардар се прости со четири ракометарки - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ЖРК Вардар се прости со четири ракометарки

ЖРК Вардар се прости со четири ракометарки

Олга Черноиваненко, Итана Грбиќ, Сираба Дембеле и Маја Сокач го одиграа последниот натпревар во дресот на ЖРК Вардар и денеска се простија од скопската публика.

Четирите досегашни вардарки, од следната сеозна кариерата ќе ја продолжат во нови средини. Черноивавнеко и Дембеле остануваат клупски колешки, но од следната сезона во дресот на Ростов. По една сезона помината во Скопје, Итана Грбиќ се враќа во својот матичен клуб, Будуќност од Подгорица, а храватското крило Маја Сокач се сели во турскиот клуб Јенимахале.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.