ЖФК СЦ Истатов е нов шампион на Македонија во женски фудбал - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ЖФК СЦ Истатов е нов шампион на Македонија во женски фудбал

ЖФК СЦ Истатов е нов шампион на Македонија во женски фудбал

Фудбалерките на ЖФК СЦ Истатов се нови шампионки на Македонија, откако славеа со 0-4 против Речица и ја осигураа титулата во Првата лига во женска конкуренција. Стрелец на сите четири гола за „истатовки“ беше напаѓачот Ели Јаковска.

zfk istatov 2

Ова е историска прва шампионска титула за тимот на СЦ Истатов, кој ќе се бори и за вториот трофеј во оваа сезона, во Купот на Македонија на 31 мај против ЖФК Тиверија Струмица. Главен спонзор на СЦ Истатов е голманската фудбалска легенда Благој Истатов.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.