Жестока тепачка во Белград: Навивачи се пресметаа со топовски удари (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Жестока тепачка во Белград: Навивачи се пресметаа со топовски удари (ВИДЕО)

Жестока тепачка во Белград: Навивачи се пресметаа со топовски удари (ВИДЕО)

Жестока навивачка тепачка се случи во Белград, во пресрет на денешниот натпревар меѓу Партизан и Радник Сурдулица (2-1). Неофицијално, се судриле навивачките групи на Партизан и на Црвена Звезда, „Гробари“ и „Делије“, а во пресметката се употребуваа дури и топовски удари. Најмалку тројца навивачи завршиле во Ургентниот центар…Според други српски медиуми, постои теорија и дека се судриле две фракции на навивачката група „Гробари“, едните приврзаници на загинатиот водач Александар Станковиќ, со прекар Сале Мутави, како и негови противници…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.