Железарец тргна со стил - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Железарец тргна со стил

Актуелниот шампион во футсал, Железарец, кој во првото коло беше слободен, на гости го совлада тимот на Гемиџии 1903 со убедливи 0-4. Денеска, Мал Ајакс го совлада Винеам со 5-1, а Шкендија беше поуспешна во дуелот со Црна Река (5-4).
 
Еве ги резултатите од второто коло:
 
Елита – Куманово 3-6
 
Биџо – Велес 4-3
 
Ројал Илирет – Хедис 7-4
 
Сее Универзитет – Алгомак 7-2
 
Гемиџии – Железарец 0-4
 
Мал Ајакс – Винеам 5-1
 
Шкендија – Црна Река 5-4 
 

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.