Железарец стартува во одбрана на титулата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Железарец стартува во одбрана на титулата

Денеска со натпреварите од 1. коло стартува и футсал шампионатот на Македонија.

 

Минатогодишниот шампион КМФ Железарец – Скопје одбраната на титулата ја почнува против екипата на СЕЕ Университи, додека од останатите дуели меѓу позанимливите е и оној меѓу составите на Хедис и Биџо.

 

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА НА МАКЕДОНИЈА 

ПАРОВИ – 1. КОЛО 

Гемиџии 1903 – Елита

Железарец – СЕЕ Университи

Алгомак – Ројал Илирет

Хедис – Биџо

Велес – Мал Ајакс

Винеам – Шкендија

Црна Река – Куманово 1903 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.