Заврши новогодишниот ракометен турнир на Металург за најмладите: Децата да го сакаат спортот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Заврши новогодишниот ракометен турнир на Металург за најмладите: Децата да го сакаат спортот

10Изминатиов викенд во салата „Автокоманда“ во Скопје во организација на РК Металург
се одржа новогодишен турнир за најмладите ракометари и ракометарки. Во двата
дена се одиграа повеќе од 30 натпревари на два специјално исцртани терени за
мини ракомет, со мини голови.

 

Учество земаа 28 екипи од различни возрасти и тоа, момчиња родени 2002/2003
год., девојчиња родени 2002/2003 год., момчиња родени 2004 год. и помлади, девојчиња
родени 2004 год. и помлади.

 

РК Металург има намера овој турнир да стане традиционален, да се одржува
секоја година и со тоа да се популаризира ракометот и кај најмладите во
Македонија.

 

 

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.