Заслужено: Русинка доби нула од судиите за скок во вода (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Заслужено: Русинка доби нула од судиите за скок во вода (видео)

Заслужено: Русинка доби нула од судиите за скок во вода (видео)

Надежда Бажина која се натпреварува во дисциплината скок во вода доби нула поени од судиите на натпреварувањето во скок од три метри на Летните Олимписки Игри во Рио де Жанеиро.

Русинката се лизна на почетокот на изведбата, па скокот го финишираше со речиси рамно влегување во водата. Еден од најлошите скокови досега резултираше со нули од судиите.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.