Заре Марковски именуван за селектор на Романија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Заре Марковски именуван за селектор на Романија

Заре Марковски именуван за селектор на Романија

Некогашниот селектор на македонската кошаркарска федерација, кој пред извесно време беше и спортски директор во МКФ, Заре Марковски, е именуван за нов селектор на селекцијата на Романија. Тој потпиша договор со федерацијата на оваа земја за да го предводи националниот тим на Романија во квалификациите за СП 2019 година.

Заре Марковски е тренер на турскиот клуб Трабзонспор, а се нафати да застане и на кормилото на Романците во следниот квалификациски циклус. Своето деби на клупата на Романија тој ќе го има на 24 ноември во Торино, на дуелот со Италија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.