Записник од 16.век на мечот Тетекс - Брегалница (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Записник од 16.век на мечот Тетекс – Брегалница (ФОТО)

Записник од 16.век на мечот Тетекс – Брегалница (ФОТО)

Македонска Прва лига – и се е можно! Во 21.век, во Македонија на натпревар од елитната фудбалска конкуренција, започна меч со ваков записник.

Очигледно е дека домаќинот Тетекс имал проблеми за составување на официјалниот записник пред стартот на натпреварот со Брегалница, па мечот стартуваше со импровизирани состави. За играчите на Тетекс треба навистина „стручњак“ за да ги дешифрира нивните презимиња, додека за играчите на Брегалница работата е барем малку полесна, затоа што се заокружени оние што играат…

Без сомнение, ова е записник за 16.век…

Претходно оваа сезона, Хоризонт Турново веќе доби дисциплинска казна поради неисполнување на обврските за Комет – системот.

zapisnik teteks 1

zapisnik bregalnica 2

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.