Забивањата на Клоф и Вркиќ во петте најатрактивни потези на колото во АБА (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Забивањата на Клоф и Вркиќ во петте најатрактивни потези на колото во АБА (ВИДЕО)

Забивањата на Клоф и Вркиќ во петте најатрактивни потези на колото во АБА  (ВИДЕО)

МЗТ Скопје ја совлада Мега лекс со 75-74, а по натпреварот аплаузите од малкуте присутни во „Јане Сандански“ беа наменети за Шарлон Клоф. Холандскиот репрезентативец  беше втор поентер во тимот со 15 поени (два повеќе имаше Скот), но двете атрактивни забивања во првиот дел од натпреварот никого не оставија рамнодушен. Па така и двете акции (прво и трето место) на Клоф се најдоа во петте најатрактивни потези на 20. коло во регионалната АБА лига.

На четвртото место се најде и забивањето на Зоран Вркиќ од Карпош соколи на натпреварот против Олимпија Љубљана, кога „соколите“ ја запишаа првата победа на гостински терен.


 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.