Втора победа за Деспотовски и Аркада во 2017 година - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Втора победа за Деспотовски и Аркада во 2017 година

Втора победа за Деспотовски и Аркада во 2017 година

Кога Аркада Галаци игра на домашен терен, одбојкарите на овој романски клуб немаат проблеми со запишување на нова победа. Ништо поразлично не беше ниту на денешниот натпревар во рамки на петнаесеттото коло од тамошното домашно првенство.

Аркада ја нагости Стинца Бакау и дома ја испрати без планираните бодови. Романскиот клуб чии напади ги организира репрезентативниот техничар Филип Деспотовски ја запиша втората победа за оваа календарска година, седма на домашен терен од максимални седум натпревари одиграни.

Деспотовски и соиграчите се мачеа само во првиот сет кој го загубија со 23-25. Во наредните три апсолутно доминираше домашниот состав, гостите од Бакау не можеа да се снајдат со брзата игра на домаќинот што резултираше со губење на трите наредни сета за конечни 3-1 (25-16, 25-18, 25-14).

Во наредното коло, Деспотовски и Аркада ќе гостуваат кај Баја Маре.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.