Во Србија жестока полемика за местенката на Партизан... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Во Србија жестока полемика за местенката на Партизан… (видео)

Во Србија жестока полемика за местенката на Партизан… (видео)

Партизан го победи Вождовац во четвртфиналето од Купот на Србија со 2-1, откако губеше со 0-1. На израмнувачкиот гол претходеше смешна ситуација во која играчите на Вождовац чекаа шут со раширени нозе пред својот гол…

И, целиот натпревар онака на прва изгледа сосема регуларно, но кога подетално ќе се анализираат случувањата во финишот од 80. минута до крај нешто и тоа како е сомнително. Партизан на крај славеше, а на ситуацијата со израмнувачкиот гол први укажаа од редовите на Црвена Звезда…

Директорот на српската лига, Влада Булатовиќ тврди дека сето тоа е обична глупост, а оној кој гледа местенка во оваа ситуација треба да оди на лекарски преглед…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.