Видео: Во салата во Ниш ечеше: Излези момче... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Видео: Во салата во Ниш ечеше: Излези момче…

Околу 4.000 Македонци заедно, сплотени, ги исполнија трибините на салата „Чаир“ во Ниш бодрејќи ја нашата ракометна репрезентација на првиот меч на ЕП во Србија против Шведска. Таа атмосфера требаше да се почувствува, да се биде дел од неа, да се навива со гордост за својата држава. Немаа сите среќа да бидат во Ниш, па еве еден мал видеоматеријал што би можел барем приближно да ја долови ситуацијата.
 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.