Видео: Топ 10 од 7. коло во Евролигата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Видео: Топ 10 од 7. коло во Евролигата

Седмата рунда од натпреварите во Евролигата донесе извонредни индивидуални потези.

 

Веќе се издвоени ТОП 10 потезите на колото, во кои за жал нема акција на некој од македонските репрезентативци, Лестер Бо Мекејлеб, Перо Антиќ и Владо Илиевски кои со Монтепаски Сиена, Олимпијакос односно Анадолу Ефес се дел од најквалитетното европско клупско натпреварување.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.