ВИДЕО: „Ролингот“ на Душебаев - гол за паметење... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ВИДЕО: „Ролингот“ на Душебаев – гол за паметење…

ВИДЕО: „Ролингот“ на Душебаев – гол за паметење…

Меѓу бројните моменти кои сигурно ќе останат за паметење од победата на Вардар против Барселона во полуфиналето на Фајнлфор турнирот од Лигата на шампионите во Келн, без сомнение се и потезите на Алекс Душебаев…

„Ролингот“ од второто полувреме, пак, дефинитивно ќе остане како еден од највпечатливите голови на собирот во Келн!


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.